„Први дан у школи“, Бора Ољачић (први разред)
1. Ко разговара у тексту "Први дан у школи":
тата и син
мама и син
2. Шта су деца научила први дан у школи:
научили су име своје учитељице
научили су да вежу пертле
научили су да лепо аплаудирају
3. Коме су деца у школи аплаудирала:
аплаудирала су својим другарима
аплаудирала су учитељици
аплаудирала су самима себи
4. Текст "Први дан у школи" је:
бајка
песма
прича
5. Учитељица је деци у школи:
држала говор
рачунала на табли задатке
свирала на клавиру
6. О чему је учитељица најпре говорила деци:
говорила им је колико је за децу важно занимање учитељице
говорила им је како би требало да се понашају у кући, на улици и у школи
говорила им је о школском прибору који ће користити на часовима математике
7. Шта је учитељица рекла деци о доласку у школу и прљавим рукама:
да је потпуно свеједно да ли ће деца у школу долазити са чистим или са прљавим рукама
да се дође у школу са прљавим рукама јер је то знак да су се деца код куће лепо играла у песку
да се у школу никако не сме долазити са прљавим рукама
8. Шта је учитељица рекла о игрању фудбала:
да се фудбал никако не сме играти на улици
да ће победници у фудбалу добити петице у школи
да се фудбал игра тако што ће се поштовати сва правила ове игре
9. Шта је учитељица рекла деци о понашању на часовима у школи:
рекла је да се за време часова не сме причати
рекла је да се за време часова ученици слободно гласно смеју чак и ако нешто није смешно
рекла је да се за време часова сваки ученик може слободно прошетати између клупа
10. О односу између дечака и девојчица учитељица је рекла:
да свако свакога може да повуче за косу
да девојчице могу да повуку дечаке за косу
да дечаци не смеју никако да повуку девојчице за косу
11. Каква је улога родитеља када је реч о домаћим задацима:
који родитељ свом детету напише најбољи домаћи задатак, добиће петицу од учитељице
који родитељ напише свом детету најгори домаћи задатак, мораће поново да иде у први разред
родитељима није дозвољено да својој деци пишу домаће задатке
12. Какав је став учитељице када је реч о воћу:
слаткиши су здравији од воћа
може се јести само воће љубичасте боје
зелено воће се никако не сме јести
13. Шта је у школи НАРОЧИТО забрањено:
псовање!
нове идеје!
свађа са другом из клупе!
14. Шта је у школи дозвољено и дању и ноћу:
спавање
учење
куглање
15. Како је дечак реаговао када је од учитељице сазнао шта у школи једино није забрањено:
плакао је јер му се учење дању и ноћу никако није допало
било му је потпуно свеједно шта прича учитељица јер он нема намеру да је послуша
плакао је од среће што ће много тога научити
тужио је учитељицу своме тати и очекује да учитељица промени правила у школи
ШТА ЖЕЛИШ ДА УРАДИШ?
ВИДИ РЕЗУЛТАТЕ
ПОШАЉИ РЕЗУЛТАТЕ
Резултат теста

