Природа- тест (2.р.)

1. Шта је биљкама, животињама и људима неопходно за дисање?
2. Воду треба да штедимо.
3. Да бисмо живели у здравој средини, треба да чувамо природу.

4. Шта је приказано на фотографији изнад?
5. Земљиште припада неживој природи.

6. Да ли су жива и нежива природа међусобно повезане?

7. Зашто је земљиште значајно?
8. Дрвеће у шуми _________ да сечемо. Оно нам даје чист ваздух.

9. Зашто је земљиште значајно за биљке?

10. Која животиња живи у земљишту?

11. _________ нам даје светлост и топлоту.

12. Сунце, вода и земљиште припадају ________ природи.

13. __________ је све што нас окружује, а није направио човек.

14. Живој природи припада:
ШТА ЖЕЛИШ ДА УРАДИШ?
ВИДИ РЕЗУЛТАТЕ
ПОШАЉИ РЕЗУЛТАТЕ
Резултат теста

